Pierścionek ze złota z brylantem

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Piotr
Pierścionek ze złota z brylantem

Pierścionek zaręczynowy jest ważnym symbolem w życiu dwójki kochających się ludzi.

Symbolizuje on oddanie, miłość i zaangażowanie. Jest także symbolem pięknej i ekscytującej podróży, którą dwoje ludzi decyduje się podążać razem aż do końca swoich dni.

Pierścionek zaręczynowy ma kształt koła, a koło jako symbol ma głębokie znaczenie, ponieważ nie posiada ani początki ani końca, dlatego reprezentuje nieskończoność miłości, która przemienia nasze życie na lepsze.

Pierścionek zaręczynowy w Polsce noszony jest na serdecznym palcu prawej ręki. Wytłumaczeniem dla tej reguły  jest znaczenie symboliczne, ponieważ to właśnie prawą dłoń kładziemy na sercu wyznając najgłębsze i najważniejsze prawdy w swoim życiu oraz fakt, że prawą rękę podajemy swojemu małżonkowi, przy składaniu przysięgi małżeńskiej.

Jednak prekursorzy tej tradycji – Rzymianie –  nosili ten rodzaj biżuterii na lewej dłoni, wierząc, że palec lewej dłoni jest bezpośrednio połączony z sercem. Do dziś w wielu krajach na świecie pierścionki zaręczynowe noszone są na lewej dłoni.

Z naszych obserwacji, wśród naszych Klientów coraz więcej osób decyduje się nosić pierścionek zaręczynowy, czy też później obrączki, na lewej dłoni.

Przyczyny tej decyzji, by nosić pierścionek zaręczynowy na lewej dłoni mogą być różne:

  • ludzie rezonują z logiką, iż pierścionek, który jest symbolem miłości, lepiej pasuje na palec lewej dłoni, bo jest bliższy sercu.
  • inne osoby decydują się na lewą dłoń, ze względu na kontuzje odniesione w przeszłości.
  • a jeszcze inne osoby, będąc praworęcznymi, uważają, że jest to dla nich wygodniejsze.

 

Każdy wybiera zgodnie ze swoimi przekonaniami. Jednak tradycja w naszym kraju wskazuje na noszenie pierścionka zaręczynowego na prawej dłoni.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
On Key

Posty, które mogą cię zainteresować

Obrączki ze złota z grawerem ręcznym

Grawerowanie biżuterii

Grawerowanie biżuteri Grawerowanie oferuje nieskończone możliwości spersonalizowania zakupionej biżuterii i tworzy dodatkowo wartość sentymentalną wygrawerowanego przedmiotu. W tym artykule wytłumaczymy czym jest grawerowanie, jego historię

czytaj więcej »
Złota obrączka eternity z brylantami

obrączka z brylantami eternity

  OBRĄCZKA ETERNITY Z BRYLANTAMI W DWOKOLOROWYM ZŁOCIE.   Diamentowa obrączka eternity  jest iskrzącym się synonimem  ideału nieskończoności, noszonym na palcu przez coraz większą ilość

czytaj więcej »